Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/6/5/65724673-93f6-4ae5-8043-819db1206bb9/anderor.sk/web/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/6/5/65724673-93f6-4ae5-8043-819db1206bb9/anderor.sk/web/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/6/5/65724673-93f6-4ae5-8043-819db1206bb9/anderor.sk/web/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/6/5/65724673-93f6-4ae5-8043-819db1206bb9/anderor.sk/web/wp-content/themes/ark-child/functions.php on line 73
Ako na to: Ako nainštalovať plugin vo WordPress | BAD WOLF

Ako na to: Ako nainštalovať plugin vo WordPress

Hits: 1426

Zdieľajte stránku s priateľmi...

Po inštalácii WordPress sa musí každý začiatočník naučiť, ako nainštalovať plugin do WordPress. Pluginy vám umožňujú pridávať do rozhrania WordPress nové funkcie, ako napríklad pridať galériu, prezentáciu, kontaktný formulár a iné. Pre WordPress sú k dispozícii tisíce bezplatných a platených pluginov. V tejto príručke krok za krokom vám ukážem, ako nainštalovať plugin do WordPress.


Predtým ako začnete

Ak používate WordPress.com, nemôžete nainštalovať pluginy.

Často dostávam otázky od užívateľov, ktorí píšu, že nemôžu vidieť menu pluginov na svojom ovládacom paneli WordPress. Je to preto, že používate WordPress.com, ktorý má svoje obmedzenia.

Nemôžete nainštalovať doplnky na stránku WordPress.com, pokiaľ nedôjde k inovácii ich obchodných podmienok. Na druhej strane môžete na svojom hosťovanom webovom serveri WordPress.org nainštalovať ľubovoľný doplnok, ktorý potrebujete (pozrite si rozdiely medzi vlastným hosťovaním WordPress.org a WordPress.com).

Ak chcete prejsť z WordPress.com na WordPress.org, prečítajte si náš návod, ako správne presunúť z WordPress.com na WordPress.org. (návod už čoskoro!)

Ako nainštalovať plugin vo WordPress

V návode sú všetky tri metódy: nainštalovanie doplnku WordPress pomocou vyhľadávania, odovzdanie doplnku WordPress a ručná inštalácia doplnku WordPress pomocou FTP.

Inštalácia pluginu pomocou vyhľadávania vo WordPress

Najjednoduchším spôsobom inštalácie pluginu vo WordPress je použitie vyhľadávania. Jedinou nevýhodou tejto možnosti je, že plugin musí byť v adresári pluginov WordPress, ktorý je obmedzený len na bezplatné pluginy.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je ísť do administrácie WordPress a kliknúť na Pluginy » Pridať nový.

Zobrazí sa vám obrazovka, ako je na obrázku vyššie. Nájdite doplnok zadaním názvu pluginu alebo funkcie, ktorú hľadáte.

Môžete si vybrať plugin, ktorý je pre vás najvýhodnejší. V našom vyhľadávaní sme hľadali Loco Translate, ktorý je prvý vo vyhľadávaní a nainštalujeme ho kliknutím na “Inštalovať teraz”.

WordPress následne stiahne a nainštaluje plugin. Po nainštalovaní sa tlačidlo zmení na “Aktivovať”. Po stlačení sa plugin automaticky aktivuje a je pripravený na použitie. Gratulujeme, úspešne ste nainštalovali prvý plugin WordPress.

Ďalším krokom je konfigurácia nastavenia pluginu. Tieto nastavenia sa budú líšiť pre každý plugin.

Inštalácia pluginu pomocou nahrania v administrácií WordPress

Zakúpené WordPress pluginy nie sú uvedené v adresári doplnkov WordPress. Tieto pluginy nie je možné nainštalovať pomocou prvej metódy.

Preto WordPress má možnosť “Nahrať plugin”.

Najprv musíte stiahnuť plugin od autora (.zip súbor). Ďalej musíte prejsť do administrácie stránky a do sekcie Pluginy » Pridať nový. V hornej časti je tlačidlo “Nahrať plugin”.

Kliknite na “Vybrať súbor”, kde vyberte .zip súbor stiahnutého pluginu a kliknite na “Inštalovať teraz”.

WordPress načíta súbor pluginu z počítača a nainštaluje ho pre vás. Po dokončení inštalácie sa zobrazí informácia o úspešnom nainštalovaní.

Po nainštalovaní musíte kliknúť na Aktivovať plugin. Keď už máte plugin aktívny, nasleduje konfigurácia pluginu.

Inštalácia pluginu pomocou FTP

V niektorých prípadoch váš poskytovateľ hostingu môže mať obmedzenia, ktoré by mohli obmedziť možnosť inštalovať plugin z priamo z administrácie stránky. V takejto situácii je najlepšou možnosťou nainštalovať plugin manuálne pomocou FTP. Metóda FTP správcu je pre začiatočníkov najmenej príjemná.

Najprv budete musieť stiahnuť zdrojový súbor pluginu (.zip súbor). Ďalej musíte na svojom počítači extrahovať súbor zip.

Extrahovaním súboru zip plugin vytvoríte novú zložku s rovnakým názvom. Toto je priečinok, ktorý musíte manuálne nahrať na svoju webovú stránku pomocou FTP klienta.

K vášmu hostingu budete potrebovať prístup na FTP. Ak nemáte svoje používateľské meno a heslo FTP, obráťte sa na svojho poskytovateľa hostingu a požiadajte ho o prístup. Otvorte FTP klienta vo svojom počítači a pripojte sa k svojmu webu pomocou prihlasovacích údajov. Po pripojení prejdite do /wp-content/plugins/.

Do priečinku plugins skopírujte priečinok ktorý ste rozbalili zo .zip súboru.

Po skopírovaní súborov prejdite do Pluginy » Nainštalované pluginy. V zozname nájdite plugin, ktorý ste práve nahrali na FTP a kliknite na “Aktivovať”.

Ďalším krokom je konfigurácia nastavenia pluginu, avšak tieto nastavenia sa líšia pre každý jeden plugin.

 

Ak vám tento článok pomohol, môžete ho zdieľať, alebo sa pridať na Facebook, kde nájdete ďalšie zaujímavé návody a nápady zo sekcie “Ako na to”.

Komentáre

komentárov

Zdieľajte stránku s priateľmi...

Leave a commentStaňte sa partnerom Zlého vlka

Pozrime sa na vaše veľké projekty od začiatku a spoločne.

Copyright BAD WOLF 2018 © Všetky práva vyhradené