Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/6/5/65724673-93f6-4ae5-8043-819db1206bb9/anderor.sk/web/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/6/5/65724673-93f6-4ae5-8043-819db1206bb9/anderor.sk/web/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/6/5/65724673-93f6-4ae5-8043-819db1206bb9/anderor.sk/web/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/6/5/65724673-93f6-4ae5-8043-819db1206bb9/anderor.sk/web/wp-content/themes/ark-child/functions.php on line 73
Ako na to: Ako nainštalovať tému vo WordPress | BAD WOLF

Ako na to: Ako nainštalovať tému vo WordPress

Hits: 1716

Zdieľajte stránku s priateľmi...

Ako nováčik ste pravdepodobne počuli o nespočetnom množstve dostupných bezplatných a platených tém pre WordPress. Keď začínate, možno budete chcieť vyskúšať niekoľko tém na svojich stránkach, kým nenájdete tú správnu, ktorá vyhovuje vašim potrebám. V tejto príručke pre začiatočníkov vám ukážeme, ako inštaláciu témy zvládne aj začiatočník. Budeme pokrývať tri rôzne spôsoby, ako nainštalovať WordPress tému.

Predtým ako začnete

Inštalácia WordPress témy je jednoduchá. Majte však na pamäti, že ak aktivujete novú tému, zmení sa nielen vzhľad stránky, ale aj jej fungovanie. Ak prechádzate od existujúcej témy, môžete sa pozrieť do nášho zoznamu vecí, ktoré musíte urobiť pred zmenou motívov WordPress. (návod už čoskoro!)

Inštalácia témy pomocou vyhľadávania tém WordPress

Najprv sa prihláste do administrácie stránky a kliknite na Vzhľad » Témy. Na stránke tém, kliknite na tlačidlo Pridať novú v hornej časti.

Zobrazí sa vám ponuka, z ktorej si môžete vybrať z: Odporúčaných, Populárnych, Najnovších alebo Obľúbených tém. Prípadne môžete použiť možnosť podrobnejšieho filtrovania.

Na základe vášho vyhľadávania uvidíte zoznam tém, ktoré splnili vaše kritériá. My sme vyhľadali priamo tému Zerif Lite.

Keď nájdete tému, ktorú chcete nainštalovať, jednoducho umiestnite kurzor na obrázok. Zobrazí sa tlačidlo inštalácie, náhľadu a tlačidlo podrobností. Tému nainštalujete kliknutím na tlačidlo “Inštalovať”.

WordPress teraz nainštaluje vašu tému. Po dokončení inštalácie sa zobrazí tlačidlo “Aktivovať”.

Poznámka: V závislosti od témy môžu byť pridané ďalšie možnosti nastavenia, ktoré možno budete musieť nakonfigurovať buď pomocou nástroja v sekcií Vzhľad » Prispôsobiť , alebo prostredníctvom samostatného panelu možností.

 

Inštalácia témy pomocou nahrania v administrácií WordPress

Prvá metóda vám umožňuje inštalovať témy, ktoré sú k dispozícii v adresári WordPress.org. Ukážeme vám aj metódu, ako nainštalovať komerčnú, “prémiovú” WordPress tému od rôznych spoločností, napríklad od StudioPress, či ThemeIsle. V tomto prípade by ste mali nainštalovať tému pomocou metódy odovzdania v administrácii WordPress.

Na začiatok si stiahnite súbory témy ktoré ste si zakúpili. Po prihlásení sa do administrácie stránky, kliknite na Vzhľad » Témy.

Kliknite na tlačidlo Pridať novú v hornej časti.

Zobrazí sa výzva na výber súboru zip, ktorý ste stiahli. Vyberte súbor a kliknite na položku “Inštalovať teraz”.

Po nainštalovaní témy sa zobrazí správa o úspešnej inštalácií spolu s odkazom, ktorý aktivuje a ukáže náhľad.

Kliknite na tlačidlo “Aktivovať”. V závislosti od témy môžu byť pridané ďalšie možnosti nastavenia, ktoré možno budete musieť nakonfigurovať buď pomocou nástroja v sekcií Vzhľad » Prispôsobiť , alebo prostredníctvom samostatného panelu možností.

Poznámka: Funkcia nahrania tém je k dispozícii iba pre používateľov WordPress.org. Ak používate WordPress.com, táto možnosť sa nezobrazí. Ak chcete použiť funkciu vlastného nahrania tém, musíte použiť WordPress.org s vlastným hostingom (Pozrite si tento článok, ktorý vysvetľuje rozdiel medzi vlastným hostovaným WordPress.org a WordPress.com). Ak chcete prejsť z WordPress.com na WordPress.org. Prečítajte si náš návod, ako správne presunúť z WordPress.com na WordPress.org. (návod už čoskoro!)

Inštalácia témy pomocou FTP

Poslednou možnosťou je inštalácia témy priamo cez FTP. Táto metóda inštalácie je zložitejšia a preto neodporúčame pre začiatočníkov.

Najprv budete musieť stiahnuť zdrojový súbor témy (bude to súbor .zip) a následne ho rozbaliť. Rozbalením súboru zip plugin vytvoríte novú zložku s rovnakým názvom. Toto je priečinok, ktorý musíte manuálne nahrať na svoju webovú stránku pomocou FTP klienta.

K vášmu hostingu budete potrebovať prístup na FTP. Ak nemáte svoje používateľské meno a heslo FTP, obráťte sa na svojho poskytovateľa hostingu a požiadajte ho o prístup.

Otvorte FTP klienta vo svojom počítači a pripojte sa k svojmu webu pomocou prihlasovacích údajov. Po pripojení musíte prejsť do /wp-content/themes/.

Po skopírovaní témy prejdite do administrácie webu a do sekcie Vzhľad » Témy. Mali by ste v zozname vidieť tému, ktorú ste práve nahrali. Pri téme kliknite na tlačidlo Aktivovať.

 

Ak vám tento článok pomohol, môžete ho zdieľať, alebo sa pridať na Facebook, kde nájdete ďalšie zaujímavé návody a nápady zo sekcie “Ako na to”.

Komentáre

komentárov

Zdieľajte stránku s priateľmi...

Leave a commentStaňte sa partnerom Zlého vlka

Pozrime sa na vaše veľké projekty od začiatku a spoločne.

Copyright BAD WOLF 2018 © Všetky práva vyhradené